Yararlı Bilgiler

Clutch Ne Demek? Clutch Nasıl Atılır?

Online oyunlarda, daha çok FPS oyunlarda hepimizin denk geldiği kelimelerden bir tanesi olan “Clutch” ne demek, ne anlama geliyor veya Clutch nasıl atılır? diye kafanızda sorular varsa hemen açıklayalım. 

Clutch Ne Demek?

Clutch kelime anlamına baktığımız da Türkçe’ye “kavramak, yakalamak, tutmak” şeklinde çevrilmiş. Aslında bakarsanız size zaten ipucuyu veriyor, çünkü oynanan oyunda karşı takıma karşı tek başına kazanmaktadır. Rakip takımın oyuncularını yakalamaktır. Daha detaylandırırsak eğer; oynadığınız oyunda takım arkadaşlarınız öldü, hayatta kalan tek sizseniz ve rakip takımdaki oyuncu sayısı fazla olmasına rağmen eli aldığınız da “Clutch” atmış olursunuz. Yani 1v3 – 1v4 gibi durumlarda kazanılan ellerde Clutch atılmış olur.

Clutch Nasıl Atılır?

Clutch’ın ne olduğunu öğrendik, şimdi nasıl clutch atarım diye soruyorsanız eğer bunun maalesef belli bir taktiği ve yöntemi yok. Bu tamamen oyunu oynayan kişinin elinde olan birşey yani oyunu okumanızı gerekiyor. Maçın gidişatı, sizin maç esnasında olan moraliniz, taktiksel düşünmenize bakar. Bunun içinde tek yapacağınız şey antreman yapmak, oynadığınız oyunun resmi turnuva maçlarını izlemek ve pro oyuncuların yayınlarını izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz:

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] değerler ile oynuyorsanız, diğer oyunculara kıyasla kafadan 1-0 geride başlarsınız. Bir clutch kazanma veya hedeflerinizi vurmanız tamamen olmasada büyük oranda aldığınız FPS’nize […]

Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

close

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz bülten aboneliğini başlatarak bizlere destek olabilirsin.

%d blogcu bunu beğendi: